« بازگشت به لیست اخبار | جمعه 17 ارديبهشت 1395 |

باشگاه مربیان سگ ایران

نکته هاي کليدي در تربيت سگ :
نکات کلیدی در خصوص تربیت سگ ها وجود دارد یکنواختی در عمل مهمترین جزء آن است نکاتی را که در ذیل به آنها اشاره می شود فراگیرید و بطور یکنواخت و ثابت به آنها عمل کنید تا سگ به راحتی آموزش ببیند:
باشگاه مربیان سگ ایران
1-از هر نوع #نژاد_سگ باید انتظارات مربوط به آن نژاد را داشت. مثلا به ندرت می توان نژاد دوبرمن را برای زندگی در خانه تربیت نمود.
2-برای تربیت سگ باید از دو فاکتور #تائید_منفی و #تائید_مثبت در کنار هم بهره برد.
3-به هیچ وجه تنبیه بدنی برای تربیت سگ پیشنهاد نمی شود. حتی تهدید به زدن با روزنامه و لوله نیز باعث از بین رفتن اعتماد به نفس سگ شده و در آینده از چیزهایی شبیه لوله و روزنامه هراس خواهد داشت.
4-در دو زمان می بایست اقدام به تشویق سگ نمود: اگر سگ کار درستی انجام داد یا قصد دارد کار درستی انجام دهد.
5-زمان تائید منفی سگ باید بلافاصله بعد از انجام کار نادرست باشد. گذشت زمان باعث گیج شدن سگ شده و اعتماد خود را نسبت به شما از دست می دهد و با دیدن شما فکر میکند که قرار است از طرف شما تنبیه شود.
6-هرگز زمان آموزش را پس از غذا خوردن سگ انتخاب نکنید زیرا دیگر نمی توان از فاکتور تشویقی برای تربیت استفاده کرد ، در ضمن معمولا سگها پس از غذا خوردن به استراحت می پردازند.
7-گاهی برخی تائید منفی ها برای برخی از سگها به منزله تشویق است پس بهتر است آنها را شناسایی و از انجامشان خودداری نمائیم.
8-همیشه سعی کنید مطالب مورد نظرمان را به سگ بفهمانیم و در #سرزنش_سگ عجله نکنیم. اینکه سگ ما منظور ما را متوجه نمی شود مشکل از ماست نه از سگ. پس بهتر است روش صحیح فهماندن منظورمان را به سگ ، بیاموزیم.
9-هر روز زمان مشخصی را برای تربیت در نظر بگیرید زمان آموزش نبایست نامنظم و بی قاعده باشد شما نمی توانید سگی را در حالیکه به این موضوع توجه نداشته باشید تربیت کنید.
 زمان آموزش و تربیت نباید بیش از ده الی پانزده دقیقه باشد ، این زمان را تنها به تربیت سگ اختصاص دهید و آن را به بازی نکشانید.
10- بخاطر داشته باشید که شما نقش رئیس را به عهده دارید در زمان آموزش یکنواخت عمل کنید به کارهای دیگر مشغول نشوید تون صدای خود را قوی کنید این نکات به سگ می آموزد که زمان آموزش با سایر زمانها اعم از زمان غذا خوردن ، زمان بازی ، زمان اجابت مزاج و سایر فعالیتها متفاوت است به عنوان رئیس به خاطر داشته باشید که در الگوی مادری آموزش بدون خشم و عصبانیت انجام می شود.
11- از آموزشهای منطقی و با اهداف مشخص بهره بگیرید قبل از آنکه جلسه آموزش و تمرین را برگزار کنید با خود مشخص نمائید توقع چه نوع اعمالی را دارید آموزش را مرحله به مرحله و آن هم با کارهای کوچک شروع نموده و ادامه دهید می توانید به سایر اعضای خانواده توضیح دهید که امروز چه نوع تمرینی را با سگ انجام می دهید و از آنها بخواهید که با عدم ارائه آموزشهای دیگر باعث گیج شدن حیوان نشوند. بخصوص کودکان و افراد بیش از حد دلسوز می توانند با دستورات ناصحیح و یا بازیهای نا مناسب تعلیم و تربیت شما را مخدوش سازند. 
12- در هر جلسه فقط یک تمرین را کار کنید نباید توله را با ارائه دستورات جدید و متنوع گیج کرد هنگام مرور تمرینات نیز هر گاه سگ دستور شما را صحیح اجرا کرد ضمن تشویق نمودن و دادن یک جایزه به سراغ تمرین بعدی بروید زیرا اجرای یک دستور به صورت مکرر باعث خستگی سگ می شود
همواره زمان تمرین را از زمان بازی جدا کنید مطمئن باشید که سگ این زمان را بخوبی درک می کند
13- در تمام مراحل تربیت از جایزه دادن و تشویق کردن غافل نشوید سگها سعی می کنند رفتارهایی انجام دهند تا از شما جایزه بگیرند انجام کارهایی که جایزه داشته باشند تقریبا در تمام سگها غریزی است.
@iransportdogsdtci